Wzięcie kredytu w banku nie zawsze jest możliwe. Czasami problemem jest historia kredytowa, w innych przypadkach oferowana kwota nie jest zadowalająca. Można wówczas zwrócić się do instytucji pożyczkowej. Na co patrzeć przed podpisaniem umowy?
O instytucjach pożyczkowych krąży wiele plotek; ponadto, mają one bardzo złą reputację. Jest to spowodowane niekorzystnymi warunkami spłaty rat, wysokimi odsetkami, a czasami wręcz lukami prawnymi, które pozwalają naciągać ludzi na ogromne kwoty. Na szczęście, tego typu nieuczciwe praktyki to jedynie pewien procent całości, ponieważ wielu instytucjom można zaufać. Warto zatem prześledzić wybrane miejsce, poszukać opinii innych użytkowników, a także sprawdzić zasady udzielania pożyczek. Jasne warunki i rzetelność oferuje Private Loan Market, o którym więcej przeczytasz na https://plmfund.pl/.
Sprawdź szybkość procesu decyzyjnego i wypłaty gotówki
Wielu osobom szukającym pożyczki poza bankami zależy na czasie i jak najszybszym otrzymaniu gotówki. Dana instytucja powinna jasno określić to, jak szybko pożyczkobiorca dostanie fundusze, o których uzyskanie zabiega.
Zaletą placówek pożyczkowych jest przede wszystkim to, że zazwyczaj wszystkie formalności są skrócone do minimum i osoba wnioskująca otrzymuje pieniądze w bardzo krótkim czasie. Niektóre miejsca potrafią przygotować decyzję na podstawie wniosku już w ciągu 24 godzin od jego złożenia! Warto zatem, przed zdecydowaniem się na usługi, sprawdzić, gdzie otrzymasz fundusze najszybciej.
Przygotuj się do wypełnienia wniosku
Wiele instytucji pożyczkowych działa przez Internet. Nie trzeba udawać się do siedziby, czekać w kolejce i ustalać warunków umowy z urzędnikiem – wszystko można zrobić przez formularz kontaktowy na stronie internetowej. Zazwyczaj podaje się tam dane osobowe, a także dochody i wydatki w gospodarstwie domowym.
Oprócz tego, istotną kwestią jest to, jaką kwotę chcesz uzyskać od pożyczkodawcy. Instytucje pozabankowe zazwyczaj oferują możliwość pobrania naprawdę dużych kwot. W niektórych miejscach możesz pożyczyć nawet do 10 000 000 złotych.
Czy do złożenia wniosku o pożyczkę będą potrzebne dodatkowe dokumenty?
Zapewne wiesz, że do wzięcia kredytu w banku potrzebujesz wielu dodatkowych dokumentów. Zazwyczaj wymagane są:
- historia kredytowa pobrana z BIK;
- kopie rozliczenia podatków PIT za zeszłe lata;
- potwierdzenie otrzymywania określonych dochodów.
W przypadku instytucji pożyczkowych oczekiwania nie są tak wyśrubowane. Pożyczkodawców nie interesuje najczęściej historia kredytobiorcy, nie są wymagane także oświadczenia z pracy. Dokumentami, które najczęściej się przydają, są umowa o pracę i potwierdzenie zabezpieczenia, w zależności od jego przedmiotu.
Na co można wziąć pożyczkę pozabankową?
Z pożyczek z instytucji pozabankowych najczęściej korzystają przedsiębiorcy. Bardzo często brakuje im funduszy na rozpoczęcie i rozkręcenie działalności, aby móc później odnieść zysk potrzebny do spłaty. Wsparcie finansowe może pomóc w sfinansowaniu zakup sprzętu, wynajmie lokalu i zatrudnieniu pracowników, aby potem przedsiębiorstwo mogło zacząć na siebie zarabiać. Oferta jest zatem skierowana do prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także różnego rodzaju spółek i wspólników. Więcej na ten temat przeczytasz na https://plmfund.pl/pozyczka-inwestycyjna/.
Jakie są warunki spłaty pożyczki?
Ponieważ zabezpieczeniem instytucji udzielającej pożyczki zazwyczaj jest jakiś przedmiot, to warunkiem spłaty jest obciążenie go odpowiednim zobowiązaniem. W umowie powinny być zawarte wartość przedmiotu, a także termin spłaty wraz z wysokością rat. Jeśli chodzi o to, co może być uznane za zabezpieczenie, to zależy to od instytucji. Najczęściej wybiera się ziemię, budynek, firmę, samochód, a czasami także dzieło sztuki o znacznej wartości.
Instytucje pożyczkowe nie muszą kojarzyć się z nieuczciwymi praktykami. Jeśli rozsądnie wybierzesz i prześledzisz uważnie warunki umowy, na pewno otrzymasz oczekiwane środki bez narażania się na nieprzyjemności.