Kurs funta wynosi 5.13 zł. Ile płacimy za euro?

dolar

We wtorek, 24 października główne światowe waluty zdołały umocnić się wobec złotówki. Wyjątkiem okazało się euro, które cechował mieszany sentyment. Najbardziej wyróżnił się zaś dolar amerykański, który zyskał do polskiej waluty 0,7%, czyli około trzy grosze.

Dziś główne światowe waluty nadal umacniają się do złotego. Zmienność jest jednak nieco ograniczona. W efekcie, za funta szterlinga płacimy obecnie 5.13 PLN. Ile kosztuje dolar amerykański 25.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara amerykańskiego płacimy 4.23 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej USD/PLN upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez pierwsze godziny wtorku dolar amerykański powoli osłabiał się względem złotówki. W okolicach startu europejskiej sesji za 1 USD płaciliśmy niecałe 4.17 PLN. Następnie amerykańska waluta zaczęła wyraźnie zyskiwać.

Para USD/PLN pięła się w górę aż do późnego popołudnia, kiedy to jej kurs wyniósł 4.218. Wieczorem to złotówka była jednak nieco silniejsza. W efekcie, na koniec wtorkowej sesji za 1 dolara amerykańskiego płaciliśmy 4.21 PLN. W pierwszych godzinach dzisiejszej sesji amerykańska waluta nadal traciła do złotówki.

W efekcie, dziś rano za 1 USD płaciliśmy nieznacznie ponad 4.205 PLN. Następnie dolar amerykański zaczął pokazywać moc. W tej chwili kurs USD/PLN wynosi 4.23. Jeśli amerykańska waluta będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, cena USD już niebawem może ponownie sięgnąć 4.25 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile płacimy za euro 25.10.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN we wtorek także mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część wczorajszej sesji waluta europejskiej wspólnoty powoli umacniała się wobec polskiej. Późnym popołudniem za 1 euro płaciliśmy około 4.465 PLN.

Wieczorem to złotówka była jednak nieco silniejsza. W efekcie, na koniec wtorkowej kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosił niecałe 4.46 PLN. Dziś od początku sesji euro wyraźnie zyskuje jednak względem złotego. W tej chwili kurs EUR/PLN wynosi już niecałe 4.48.

Jeśli obecny ruch wzrostowy będzie kontynuowany, kurs waluty europejskiej wspólnoty wkrótce może sięgnąć 4.50 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.13 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że najpierw, przez większą część wtorku, kurs funta szterlinga powoli umacniał się wobec złotówki. Tuż po godzinie 15:00 za 1 GBP płaciliśmy około 5.138 PLN.

W kolejnych godzinach to złotówka była jednak nieco silniejsza. W efekcie, na koniec wtorkowej kurs brytyjskiej waluty wynosił niecałe 5.12 PLN. Dziś od początku sesji funt szterling wyraźnie zyskuje jednak względem złotego. W tej chwili za 1 GBP płacimy 5.13 PLN.

Jeśli obecny ruch wzrostowy będzie kontynuowany, kurs brytyjskiej waluty już niebawem może powrócić do okolic 5.15 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Frank szwajcarski kosztuje 4.73 PLN

Na parze walutowej CHF/PLN też we wtorek mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Przez pierwsze godziny wczorajszej sesji frank szwajcarski powoli osłabiał się względem złotówki. W okolicach startu europejskiej sesji za 1 CHF płaciliśmy nieco ponad 4.68 PLN. Następnie szwajcarska waluta zaczęła wyraźnie zyskiwać.

Para CHF/PLN pięła się w górę aż do późnego popołudnia, kiedy to jej kurs wyniósł 4.72. Wieczorem to złotówka była jednak nieco silniejsza. W efekcie, na koniec wtorkowej sesji za 1 franka szwajcarskiego płaciliśmy niecałe 4.71 PLN. Dziś od początku sesji szwajcarska waluta wyraźnie zyskuje jednak względem polskiej.

W tej chwili za 1 CHF płacimy 4.73 PLN. Jeśli obecny ruch wzrostowy będzie kontynuowany, kurs franka szwajcarskiego waluty już wkrótce może powrócić do okolic 4.76 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments