Kurs franka wynosi 4.60 zł. Ile płacimy za euro?

Symbole dolara, euro i franka - najpopularniejszych kont walutowych

W piątek, 10 listopada główne światowe waluty osłabiły się względem złotówki. Zmienność była jednak dość mocno ograniczona.

Dziś zaś główne światowe powoli waluty powoli umacniały się wobec złotego. W efekcie, za franka płacimy obecnie 4.60 PLN. Ile kosztuje dolar 13.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile płacimy za dolara 13.11.2023?

Podczas piątkowej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych dolar amerykański umacniał się wobec złotówki. W piątek rano za 1 USD płaciliśmy nieznacznie ponad 4.16 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Tuż po godzinie 12:00 kurs amerykańskiej waluty wynosił zaledwie 4.13 PLN. Kolejne godziny przebiegły jednak pod dyktando dolara. Późnym popołudniem 1 USD kosztowało ponad 4.15 PLN. Wieczorem amerykańska waluta znów jednak traciła do polskiej. W efekcie, na koniec piątku za 1 dolara płaciliśmy 4.14 PLN.

W poniedziałek w nocy, po weekendowej przerwie kurs amerykańskiej waluty wynosił zaś zaledwie nieco ponad 4.12 PLN. Następnie, dolar zaczął dynamicznie nadrabiać straty. W tej chwili 1 USD kosztuje już niemal 4.15 PLN.

Jeśli para USD/PLN nadal będzie kontynuować swój dzisiejszy rajd wzrostowy, już niebawem kurs amerykańskiej waluty może powrócić w okolice 4.17 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 13.11.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN piątek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Najpierw, w godzinach nocnych euro umacniało się wobec złotówki. Wczesnym porankiem kurs waluty europejskiej waluty wynosił niemal 4.44 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować.

W południe za 1 euro płaciliśmy już około 4.145 PLN. Natomiast w drugiej części piątku waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała do polskiej. W efekcie, na koniec dnia 1 euro kosztowało około 4.425 PLN. Po weekendowej przerwie kurs EUR/PLN spadł zaś poniżej 4.42. Następnie, waluta europejskiej wspólnoty zaczęła odrabiać straty.

W tej chwili za 1 euro płacimy nieco ponad 4.43 PLN. Jeśli para EUR/PLN nadal będzie kontynuować swój dzisiejszy rajd wzrostowy, już niebawem kurs waluty europejskiej wspólnoty może powrócić w okolice 4.45 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 13.11.2023?

Piątkowa sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że w godzinach nocnych funt szterling umacniał się wobec złotówki. W piątek rano za 1 GBP płaciliśmy około 5.087 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

W południe kurs brytyjskiej waluty wynosił mniej niż 5.05 PLN. Natomiast w drugiej części piątku funt szterling zyskiwał do polskiej waluty. W efekcie, na koniec dnia 1 GBP kosztowało nieco ponad 5.06 PLN. Po weekendowej przerwie kurs brytyjskiej spadł zaś poniżej 5.04 PLN. Następnie, funt szterling zaczął dynamicznie nadrabiać straty.

W tej chwili za 1 GBP płacimy niecałe 5.08 PLN. Jeśli para GBP/PLN nadal będzie kontynuować swój dzisiejszy rajd wzrostowy, już niebawem kurs brytyjskiej waluty może powrócić powyżej 5.09 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Frank szwajcarski kosztuje 4.60 PLN

Na parze walutowej CHF/PLN w piątek też mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, na początku sesji frank szwajcarski umacniał się wobec złotówki. Tuż po godzinie 1:00 za 1 CHF płaciliśmy około 4.607 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować.

Na starcie europejskiej sesji kurs szwajcarskiej waluty nieznacznie przekraczał 4.58 PLN. Dalsza część dnia przebiegła jednak pod znakiem umacniania się franka szwajcarskiego. W konsekwencji, na koniec piątku za 1 CHF płaciliśmy 4.59 PLN.

W poniedziałek w nocy, po weekendowej przerwie kurs szwajcarskiej waluty wynosił zaś zaledwie nieco ponad 4.56 PLN. Następnie frank szwajcarski zaczął dynamicznie odrabiać straty. W tej chwili za 1 CHF płacimy około 4.60 PLN.

Jeśli para CHF/PLN nadal będzie kontynuować swój rajd wzrostowy, już niebawem kurs szwajcarskiej waluty może powrócić w okolice 4.61 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments