Kurs euro wynosi 4.64 zł. Ile płacimy za funta?

Funt szterling

W środę, 8 listopada główne światowe waluty osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się funt szterling, który stracił do polskiej waluty 0,5%, czyli nieco ponad 2 grosze.

Dziś zaś główne światowe powoli waluty zyskują wobec złotego. W efekcie, za euro płacimy obecnie 4.44 PLN. Ile kosztuje dolar amerykański 9.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.15 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, przez pierwszą połowę środy dolar amerykański wyraźnie umacniał się wobec złotówki. W okolicach południa za 1 USD płaciliśmy prawie 4.19 PLN. Kolejne godziny przebiegły zaś pod dyktando złotego.

Późnym popołudniem kurs amerykańskiej waluty spadł nawet do poziomu 4.14 PLN. Wieczorem kurs USD/PLN zdołał jednak nieznacznie wzrosnąć. W efekcie, na koniec środowej sesji kurs dolara wynosił około 4.145 PLN. Dziś amerykańska waluta nadal zyskuje do polskiej. W tej chwili 1 USD kosztuje 4.15 PLN.

Jeśli kurs dolara będzie w stanie kontynuować rozpoczęty wczoraj wieczorem rajd wzrostowy, jeszcze w tym tygodniu cena amerykańskiej waluty może powrócić w okolice 4.19 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Euro kosztuje 4.44 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN wczorajszy dzień także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że przez pierwszą połowę środy euro wyraźnie umacniało się wobec złotówki. Tuż po godzinie 13:00 kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosił 4.47 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować.

W efekcie, na koniec środowej sesji za 1 euro płaciliśmy niecałe 4.44 PLN. Natomiast dziś w nocy kurs EUR/PLN powoli piął się w górę. Na starcie europejskiej sesji 1 euro kosztowało około 4.445 PLN. Następnie waluta europejskiej wspólnoty zaczęła tracić do złotówki. W konsekwencji, w tej chwili za 1 euro płacimy 4.44 PLN.

Jak więc widzimy, obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para walutowa EUR/PLN definitywnie powróci do spadków, kurs już wkrótce może zejść do okolic 4.41.

Jeżeli jednak waluta europejskiej wspólnoty zdoła kontynuować rozgrywany w nocy ruch wzrostowy, jeszcze w tym tygodniu kurs euro może znów znaleźć się w okolicach 4.46 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 9.11.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że w godzinach nocnych funt szterling osłabiał się względem złotówki. Ne starcie europejskiej sesji za 1 GBP płaciliśmy zaledwie 5.11 PLN. Następnie, brytyjska waluta zaczęła zyskiwać wobec polskiej.

Tuż po godzinie 13:00 kurs funta szterlinga wynosił około 5.136 PLN. Kolejne godziny przebiegły jednak pod dyktando złotego. W konsekwencji na koniec środy 1 GBP kosztowało nieco ponad 5.09 PLN. Na samym początku dzisiejszej sesji brytyjska waluta spadła do okolic 5.086 PLN.

Następnie funt szterling zaczął umacniać się względem złotówki. W efekcie, w tej chwili za 1 GBP płacimy nieco ponad 5.10 PLN. Jeśli brytyjska waluta będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, jeszcze w tym tygodniu jej kurs może powrócić w okolice 5.14 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Frank szwajcarski kosztuje 4.61 PLN

Na parze walutowej CHF/PLN w środę też mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część dnia frank szwajcarski wyraźnie umacniał się wobec złotówki. Wczesnym popołudniem kurs szwajcarskiej waluty przekraczał 4.65 PLN. Następnie to polska waluta zaczęła dominować.

W efekcie, na koniec wczorajszej sesji za 1 CHF trzeba było zapłacić nieco ponad 4.60 PLN. Natomiast dziś w nocy kurs szwajcarskiej waluty powoli piął się w górę. Na starcie europejskiej sesji 1 frank kosztował około 4.16 PLN. Następnie kurs CHF/PLN zaczął spadać. W tej chwili cena szwajcarskiej waluty wynosi 4.61 PLN.

Jak zatem widzimy, obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli kurs szwajcarskiej waluty definitywnie powróci do spadków, już wkrótce cena franka może spaść poniżej 4.60 PLN.

Jeżeli jednak CHF będzie w stanie kontynuować rozpoczęty dziś w nocy rajd wzrostowy, jego kurs jeszcze w tym tygodniu może znów znaleźć się powyżej 4.62 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments