Kurs dolara wrócił do 4,32 PLN. Notowania franka na 4,71 PLN.

114

Polska złotówka bardzo dobrze wypadła na rynku walutowym w piątek, 20 stycznia. Złoty zyskał wobec wszystkich głównych, światowych walut. Najmocniej taniał szwajcarski frank. Notowania pary CHF/PLN obniżyły się tego dnia o blisko 6 groszy. Na rodzimą walutę patrzymy na początku nowego tygodnia. W poniedziałek, 23 stycznia kurs dolara wrócił do 4,32 PLN. Za jedno euro przychodzi płacić 4,71 PLN, zaś za funta 5,37 PLN. Jak dokładnie wygląda sytuacja złotego?

Kurs pary GBP/PLN powyżej 5,37 PLN

Po serii wzrostów notowań pary GBP/PLN pojawiło się odwrócenie sytuacji. Złotówka przeważyła nad funtem w piątek i sprowadziła go w rejony 5,37 PLN. Kurs pary GBP/PLN dziś od rana również spada. Najmniej za funta zapłacić można było w rejonach 5,35 PLN. Jednak brytyjska waluta nie daje za wygraną i o godzinie 9 rano funt oscyluje powyżej 5,37 PLN. Dziś rynek funta do złotego może wykonać skromniejszy ruch. Para GBP/PLN ma szansę podejść do 5,3850 PLN.

Notowania franka w strefie wsparcia

Tak jak zauważyliśmy wyżej, złotówka w miniony piątek (20.01) najlepiej spisała się względem szwajcarskiego franka. Kurs pary walutowej CHF/PLN obniżył się wówczas o prawie 6 groszy i powrócił w rejony 4,70 PLN. Dziś, w poniedziałek frank od rana nieco zyskuje. O godzinie 9 rano notowania franka oscylują na wysokości 4,71 PLN.

Sytuacja na wykresie pary CHF/PLN pokazuje, że frank na rzecz złotego wrócił do istotnego przedziału cenowego. Notowania znajdują się obecnie w strefie wsparcia: 4,6985-4,7200 PLN. Jak na razie rynek broni tego zakresu i zdaje się sądzić, iż frank może odbić. W kolejnych godzinach kurs pary CHF/PLN ma szansę powrócić do 4,74 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 23.01.2023

Para EUR/PLN utrzyma rejony 4,71 PLN?

Na rzecz złotego w ostatni piątek straciło również euro. Wówczas para walutowa EUR/PLN zakończyła zmagania o 2 groszy niżej, a dokładniej w okolicy 4,70 PLN. Euro w poniedziałek od rana zyskuje. Aktualnie, czyli o godzinie 9 notowania pary EUR/PLN znajdują się w rejonach 4,71 PLN. Czy rynek euro do złotego zdoła ten zakres utrzymać?

Dolar wrócił do 4,32 PLN

Notowania pary walutowej USD/PLN w ostatni piątek przedłużyły straty. Dolar w relacji do złotego obniżył się o 2 grosze. Amerykańska waluta tanieje również dziś. Dolar wrócił do poziomu 4,32 PLN i stara się o jego utrzymanie.

Z perspektywy wykresu należy zauważyć, że  notowania pary USD/PLN po raz kolejny nadbijają istotny zakres cenowy: 4,3440-4,3640 PLN. Taka sytuacja może świadczyć na niekorzyść dolara w najbliższym czasie. Kurs rynku dolara do złotego cofnąć może do 4,30 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 23.01.2023

Podsumowanie

Rozpoczyna się nowy tydzień zmagań złotówki na rynku walutowym. Jak złoty zaprezentuje się w poniedziałek, 23 stycznia? Warto będzie obserwować, czy podane do par walutowych strefy będą uznawane przez rynek.

Poprzedni artykułPrzesyłki międzynarodowe — ile kosztują i o czym warto pamiętać?
Następny artykułProgramy, które usprawniają tworzenie harmonogramu czasu pracy
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Twórca organizacji naukowych.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments