Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach. Jak i gdzie możesz go zdobyć?

284

Konieczność przedstawiania zaświadczenia o dochodach podczas starania się o kredyt gotówkowy może być dla niektórych problemem. Na szczęście są też i takie oferty kredytów gotówkowych, z których możesz skorzystać bez takiego zaświadczenia.

Czego będziesz potrzebował, aby otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach?

Kluczowym czynnikiem decydującym o Twojej wiarygodności, jako kredytobiorcy, będzie Twoja aktualna zdolność kredytowa. To na bazie jej analizy bank decyduje, czy wniosek jest rozpatrzony pozytywnie. Stąd też w procesie wnioskowania o kredyt gotówkowy pojawia się potrzeba przedłożenia informacji o osiąganych dochodach.

Kredyty gotówkowe niewymagające zaświadczeń o dochodach przyznawane są przez poszczególne banki w ramach tzw. uproszczonej procedury. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że bank w ocenie wiarygodności klienta opiera się na przesłankach innych niż tradycyjne zaświadczenia o dochodach. W ramach uproszczonej procedury bank zweryfikuje Twoją zdolność do spłacenia zaciągniętego kredytu gotówkowego na podstawie takich informacji, jak:

  • wyciąg z konta za ostatnie 3-6 miesięcy,
  • wyciąg z przelewami za ostatnie 3-6 miesięcy,
  • PIT za ostatni rok,
  • wydawane przez ZUS zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek,
  • zaświadczania o zatrudnieniu.

Jak wygląda proces wnioskowania o kredyt gotówkowy? Gdzie warto o taki kredyt zawnioskować?

Musisz wiedzieć, że bez względu na to, na jaki kredyt gotówkowy się zdecydujesz, proces wnioskowania może być zrealizowany na dwa sposoby:

  1. Tradycyjnie – wszystkie wymagane dokumenty będziesz musiał złożyć w wybranym oddziale banku.
  2. Online – odpowiedni wniosek złożysz przez Internet, za pomocą bankowości internetowej.

Gdy wybierzesz wniosek składany online, w większości przypadków i tak będziesz musiał osobiście udać się do banku w celu podpisania umowy.

O to, gdzie warto wnioskować o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, najlepiej zapytać eksperta finansowego Grupy ANG. Posiada on szeroką wiedzę na temat aktualnych wymogów i ofert banków w tym zakresie. Dzięki temu jest w stanie wskazać te optymalne dla Ciebie. Ekspert pomoże też w skompletowaniu dokumentów, wyjaśniając przy okazji wszelkie istotne kwestie związane z zaciągnięciem kredytu gotówkowego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments