Kobieca energia w technologiach – zapraszamy na Perspektywy Women in Tech Summit 2023!

Udostępnij

Perspektywy Women in Tech Summit to największa w Europie i Azji konferencja dla kobiet w nowych technologiach, którą po raz piąty organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy. W tym roku konferencja odbywa się 14-15 czerwca w Warszawie (EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14).

– Perspektywy Women in Tech Summit to spotkanie zaangażowanych, mądrych i odpowiedzialnych kobiet w technologiach – tłumaczy dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i twórczyni Summitu.

– Organizujemy to wydarzenie już po raz piąty, bo w Perspektywach wierzymy w kobiety, w siłę nauki i technologii, a przede wszystkim w to, że świat w obecnym kształcie – bez empatii, opierający się na brutalnej agresji i wykorzystywaniu ludzi i naszej planety – musi się zmienić. Dlatego potrzebujemy jak najwięcej pięknych i wrażliwych umysłów, jak najwięcej mądrych kobiet, które wezmą na siebie odpowiedzialność za zmianę świata. To my jesteśmy nadzieją i przyszłością świata!

Po zeszłorocznym sukcesie wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 8000 osób z 84 krajów świata oraz wystąpiło ponad 500 ekspertek i ekspertów branży Tech & IT, największa w Europie i Azji konferencja dla kobiet w nowych technologiach ponownie w czerwcu zagości w Warszawie. Na Perspektywy Women in Tech 2023 do warszawskiego Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) zjadą czołowe inżynierki, programistki, specjalistki, naukowczynie, przedsiębiorczynie, aktywistki, liderki i startuperki, studentki oraz kobiety stojące u progu kariery zawodowej, a także mężczyźni i wszystkie osoby wspierające różnorodność w branży STEM, Tech & IT.

Perspektywy Women in Tech 2023 w liczbach

  • 10 000 – spodziewamy się, że tylu uczestników offline i online zgromadzi konferencja
  • 500 indywidualnych sesji mentoringowych przeprowadzonych zostanie w czasie Summitu
  • Ponad 150 – tylu inspirujących mówców przyjedzie na konferencję
  • Blisko 100 – tylu partnerów z globalnych firm technologicznych i najlepszych uczelni wspiera wydarzenie
  • Około 80 – tyle krajów reprezentować będą uczestnicy konferencji
  • Ponad 60 – tyle tech-talków i warsztatów zaplanowano w czasie Summitu
  • 5 – bo Perspektywy Women in Tech Summit 2023 jest organizowane po raz piąty
  • 4 sceny jednocześnie będzie miejscami dyskusji panelowych, wystąpień, warsztatów itp.
  • 2 dni – tyle trwać będzie Summit.

Poznaj agendę wydarzenia 

Inspiracja po raz piąty

Perspektywy Women in Tech Summit 2023 już po raz piąty stanie się wyjątkowym spotkaniem kobiet nauki, biznesu i technologii, które podzielą się swoim herstoriami, dorobkiem naukowym i wizjami przyszłości technologicznej świata.

Wiodącymi tematami tegorocznego Summitu są zagadnienia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, deep techu, rozwiązań chmurowych, komputerów kwantowych i cyfrowej ekologii, a także WEB 3.0 i NFT.

Gościmy najlepszych!

Gośćmi specjalnymi Summitu będą w tym roku m.in.: Francesca Cavallo, aktywistka i autorka przetłumaczonej na 50 języków książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczekFunmilola Fagbamila, dramatopisarka, performerka, wykładowczyni na Pan African Studies na California State University (Los Angeles), aktywistka działająca na rzecz równości rasowej, członkini założycielka ruchu Black Lives Matter; oraz Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce.

Wśród keynote speakerów Summitu znalazły się takie nazwiska, jak np. Joanne Hannaford, Chief Technology & Operations Officer w Credit Suisse AG, Laura Koormann, Head of Digital Solutions IT Team w Continental, Grzegorz Cimochowski, Head of Business Advisory Department w KPMG.

Fifty-fifty

Ważną postacią Perspektywy Women in Tech Summit 2023 będzie prof. Maria Klawe, pierwsza kobieta prezydent Harvey Mudd College, naukowczyni i prelegentka występująca z wykładami na rzecz różnorodności w STEM na wielu międzynarodowych konferencjach w USA i Kanadzie. W Harvey Mudd College, kierowanej przez nią od 2006 r. uczelni, przez kilkanaście lat wypracowała niemal zupełną równowagę płciową – zarówno wśród studentów (45 procent kobiet), jak i w szeregach kadry akademickiej (40 procent); to jedyny taki wynik na świecie!

Wsparcie u progu kariery!

Tegoroczny Summit – a dokładnie strefa Career Expo ze stoiskami prawie 100 najbardziej innowacyjnych globalnych firm – ma być miejscem, gdzie uczestniczki konferencji będą mogły odbyć rozmowę rekrutacyjną, znaleźć nową pracę, podnieść swoje kwalifikacje zawodowe czy nadać bieg swojej karierze. A do tego w Mentoring Zone mogą wziąć udział w indywidualnych sesjach mentoringowych ze znakomitymi liderkami i liderami świata technologii.

Studentki i studenci uczelni technicznych oraz kierunków ścisłych (z Polski i z zagranicy) jak zwykle mogą aplikować o darmowe bilety.

Zapisz się już teraz 

Organizatorzy przewidują także szereg udogodnień dla osób biorących udział w konferencji, np. strefę zabaw edukacyjnych dla dzieci, w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod okiem doświadczonych animatorów.

Role models

Inspiracją u progu kariery – jak co roku – może być ogłaszane na Summicie zestawienie TOP-10 Women in…, czyli lista najlepszych z najlepszych ekspertek mogących stanowić role models dla młodych dziewczyn. Po spenetrowaniu obszaru cybersecurity (zestawienie TOP Women in Cybersecurity w 2019), 5G (w 2020) i AI (w 2022) tym razem zbadano dokładnie dziedzinę cloud computing. W stworzeniu ostatecznej listy najznakomitszych ekspertek, liderek i innowatorek w biznesie i nauce pracujących z architekturą chmurową biorą udział jurorki, m.in. Magdalena Dziewguć, Country Director w Google Cloud Poland; Dominika Bettman, General Manager w Microsoft Polska; Joanna Obstój, Director of Engineering w Google. W efekcie 14 czerwca na uroczystej wieczornej gali ogłoszona zostanie TOP-10 Women in Cloud Computing in Poland.

To, co istotne dla świata!

Perspektywy Women in Tech Summit to także pierwsze w Polsce wielkoskalowe wydarzenie pozytywne klimatycznie. Podobnie jak w zeszłym roku: całkowity ślad węglowy konferencji zostanie zoffsetowany poprzez stworzenie wiecznego lasu w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. – My, kobiety, wiemy, że od nas zależy bardzo dużo. Walka o planetę jest obecnie kwestią najważniejszą. Naszym obowiązkiem jest działanie. Podejmujemy się więc zobowiązania: uczynienia z Summitu imprezy prawdziwie wrażliwej w kwestii wpływu na klimat – wyjaśnia dr Siwińska. – Policzymy, zredukujemy i skompensujemy z nawiązką emisję gazów cieplarnianych związaną z realizacją wydarzenia. Po Summicie pozostanie chroniony, bioróżnorodny las w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Emisje będą zatem więcej niż zrównoważone: nie tylko zeroemisyjność, ale też pozytywny wpływ na klimat. Jest to bardzo duże wyzwanie!

Sprawdź szczegóły 

Już dziś zapraszamy wszystkie kobiety (i mężczyzn), którzy chcą włączyć się w proces zmiany świata i dołączyć do branży STEM, Tech i IT na wyjątkową konferencję. Więcej i program wydarzenia: https://womenintechsummit.pl/.

Organizator:

Fundacja Edukacyjna Perspektywy – uznana organizacja non profit, która inspiruje, łączy i wspiera kobiety w technologiach, nauce i innowacjach w Europie i Azji Środkowej, a partneruje jej ponad 100 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne w Polsce. Prowadzimy szereg działań inspiracyjnych dla młodych kobiet w technologiach i nauce: IT for SHELeaderSHEp AcademyShesnnovation Academy, Dziewczyny do nauki!, Dziewczyny w grze, a także program stypendialny dla studentek informatyki: Nowe technologie dla dziewczyn. W większość działań wbudowujemy element mentoringu – bo wierzymy w wartość relacji, w której osoby z doświadczeniem chcą się nim dzielić z dziewczynami z potencjałem. Od 15 lat wspieramy dziewczyny w wyborze kierunków technicznych i ścisłych w ramach pionierskiej i największej w Polsce akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

Więcej o projektach: www.womenintech.perspektywy.org.

Najnowsze

Zobacz również