Już wkrótce nie kupisz i nie sprzedasz na polskim Gumtree

247

Zbliża się koniec pewnej ery dotyczącej sieciowych ogłoszeń w Polsce. Otóż, po blisko 18 latach działalności w Polsce serwis Gumtree ogłosił, że już wkrótce przestanie być dostępny w kraju nad Wisłą. Obecnie nie można już dodawać nowych ogłoszeń, natomiast całkowite zamknięcie platformy nastąpi za kilka tygodni.

Gumtree – podstawowe informacje Dostawa zakupów e-commerce

Początki Gumtree

Serwis Gumtree powstał w 2000 roku w Wielkiej Brytanii. Cztery lata później, we wrześniu 2004 roku, wszedł na polski rynek, a w 2005 roku został przejęty przez eBay. Każda osoba, która jeszcze dekadę temu korzystała ze stron z ogłoszeniami wszelakimi, zna doskonale Gumtree. Ogromne kampanie reklamowe sprawiły, że strona w krótkim czasie stała się niekwestionowanym liderem na rynku ogłoszeń internetowych.

Gumtree od samego początku pozwalało na zamieszczanie darmowych ogłoszeń, tak naprawdę z każdej dziedziny życia. Wiele młodych osób znalazło za jego pośrednictwem swoją pierwszą pracę, inni stawiali swoje pierwsze kroki w handlu internetowym, a niektórzy nawet… niespodziewanie znaleźli na tym serwisie żonę lub męża. Jednak już od kilku lat nie widać było żadnych działań marketingowych na szeroką skalę, które miałyby na celu zachęcenie do korzystania z tej strony.

Dlaczego to koniec Gumtree? Nie wiadomo

Niestety, od 7 marca tego roku nie można już dodawać nowych ogłoszeń, a od 7 kwietnia serwis Gumtree ostatecznie zniknie z polskiego Internetu, pozostawiając po sobie wyłącznie wspomnienia setek tysięcy użytkowników. Co więcej, próżno szukać przyczyn tego stanu rzeczy, ponieważ właściciele strony nie udzielają żadnych informacji na temat zamknięcia biznesu w Polsce.

Co można było znaleźć na Gumtree?

Dziś w serwisie aktywnych jest ponad 265 tysięcy ogłoszeń w 18 głównych kategoriach: nieruchomości, motoryzacja, łodzie i pojazdy wodne, elektronika, zwierzaki, społeczność, dom i ogród, antyki i kolekcje, dla dziecka, moda, zdrowie i uroda, sport i fitness, muzyka i rozrywka, oferty pracy, szukający zatrudnienia, usługi, wymiana/zamiana, oddam za darmo. Ich liczba będzie się jednak zmniejszać z każdym dniem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments