Jesienne porządki — czy można na nich zarobić?

jesienne porządki

Atmosferyczna jesień szaleje za naszymi oknami. Liście zmieniają kolory, a temperatura spada. To idealny moment, żeby zabrać się za jesienne porządki. Od czego zacząć i co zrobić, żeby sprawnie przygotować się na nową porę roku? Czy na jesiennych porządkach możemy zarobić?

Jak sprawnie poradzić sobie z jesiennymi porządkami?

Zmiana pory roku to idealny moment na porządki. Podobnie jak w przypadku przejścia z sezonu zimowego na wiosenny, na jesień warto przejrzeć szafę i porządnie posprzątać. Jednak zmiana pory roku to nie tylko sprzątanie w naszej garderobie. Warto zabrać się za każde pomieszczenie i przygotować się na deszczowe dni, które będziemy spędzać w domu. Ale od czego powinniśmy zacząć?

jesienne porządkiPorządki warto rozplanować i sprzątać stopniowo kolejne pomieszczenia. Jeżeli uznamy, że w jeden dzień chcemy wymienić letnie ciuchy na te jesienno-zimowe, do tego posprawdzać szafki w kuchni i powyciągać ciepłe koce, może nas to przerosnąć. Lepiej sprzątanie dobrze rozplanować, a nawet podzielić na kilka dni. Najlepiej zacząć od najbardziej zabałaganionego pomieszczenia, ponieważ takie miejsce zajmie nam najwięcej czasu. Jak podejść do sprzątania poszczególnych pomieszczeń? W każdym należy zwrócić uwagę na inne rzeczy.

Sprzątanie kuchni na jesień

Po każdym sezonie warto sprawdzić kubki, szklanki i talerzyki. Wszelkie filiżanki, szklanki i kubki z ubytkami odkładamy na bok. Możemy je sprzedać, wymienić lub oddać za darmo. Wiele osób lubi wprowadzać jesienny klimat do kuchni. To właśnie ten moment, żeby wyciągnąć kubki w kształcie dni, a także powoli poszukać w szafie tych ze świątecznymi wzorami. Do tego możemy przygotować więcej miejsca na herbatę.

jesienne porządkiWażną kwestią są sprzęty. Czasem odkładamy do kuchennych szafek te niedziałające lub uszkodzone. Możemy sprawdzić, które z nich jeszcze nadają się do użytku. Jeżeli któryś z kuchennych sprzętów nie używamy, warto pomyśleć o ich sprzedaży. Warto na jesień zadbać również o salon, w którym o tej porze roku będziemy spędzać więcej czasu. Co możemy zmienić w duży pokoju?

Sprzątanie salonu na jesień

Odpowiednie przygotowanie salonu na nową porę roku jest bardzo ważne, ponieważ w okresie jesienno-zimowym, kiedy za oknem pada deszcz i szybko robi się ciemno, będziemy znacznie więcej czasu spędzać w domu. Warto między innymi wyczyścić kanapę i fotele. Możemy wyciągnąć ciepłe koce, które sprawią, że pomieszczenie zrobi się bardziej przytulne. Warto przygotować świece zapachowe, które umilą nam jesienne wieczory. Kolejnym miejscem, które powinniśmy na jesień przygotować, jest nasza garderoba.

Sprzątanie szafy na jesień

Wraz ze zmianą pory roku, warto przyjrzeć się swojej letniej garderobie, którą właśnie zmieniamy na jesienno-zimową. Ubrania zniszczone możemy od razu wyrzucić. Możliwe, że specjalnie na czyjeś wesele kupiliśmy sukienkę, której już nie założymy. Czasem może okazać się, że niektórych ubrań ani razu nie mieliśmy na sobie. W czasie wymiany garderoby należy przyjrzeć się też ubraniom na nowy sezon. Wśród nich też mogą znaleźć się ciuchy, których chcemy się pozbyć. Jednak co zrobić z tymi wszystkimi rzeczami? Gdzie sprzedać ubrania, a gdzie najlepiej wystawić sprzęty kuchenne? Możliwości mamy kilka.

Czy na jesiennych porządkach możemy zarobić?

W czasie jesiennych porządków możemy zgromadzić naprawdę sporo rzeczy, których już nie używamy. Niektóre mogą być delikatnie uszkodzone. Czasem decydujemy się na wymianę sprzętów. Jest kilka sposobów, żeby zarobić na starych sprzętach, niechcianych kubkach i filiżankach, a także na używanych ubraniach.

Sprzedaż na targu lub bazarze

Ciekawym rozwiązaniem może być wizyta na targu lub bazarze. W tego typu miejsca możemy udać się praktycznie ze wszystkimi przedmiotami, które uważamy za zbędne w naszym domu. Na targ staroci możemy zabrać między innymi stare kubki lub filiżanki.

Aplikacje do sprzedaży rzeczy używanych

Aktualnie jest sporo aplikacji, za pomocą których możemy sprzedać używane i niechciane przedmioty. Stare sprzęty, niechciane naczynia oraz używane ubrania wiele osób chętnie odkupi w rozsądnej cenie. Możemy skorzystać z:

  • jesienne porządkiVinted — aplikacja na telefon, na której możemy wystawić używane ubrania i dodatki. Świetnie sprawdzi się, w czasie porządków w szafie.
  • OLX — możemy tutaj wystawić niechciane ubrania, sprzęty kuchenne i wiele innych. Rzeczy uszkodzone możemy wystawić za darmo. Prawdopodobnie znajdą się osoby chętne, które odbiorą je z naszego domu.
  • Grupy na Facebooku — tematyczne grupy na Facebooku to jedno z najlepszych miejsc do sprzedaży niechcianych rzeczy.

W zależności od tego, jakie rzeczy mamy do sprzedania, możemy na jesiennych porządkach naprawdę sporo zarobić. Jeżeli decydujemy się wystawić letnie ubrania możliwe, że klientów nie będziemy mieć zbyt wielu.

Porządkujemy przestrzeń na jesień i przy okazji możemy zarobić

Zmiana pory roku i sezonu letniego na jesienny to idealny moment na porządki. Zwykle myślimy w takim momencie przede wszystkim o przeglądzie szafy, jednak warto przygotować cały dom na nowy sezon. Sprzątanie najlepiej podzielić na poszczególne pomieszczenia. Zaczynamy od tego najbardziej zagraconego.

W kuchni powinniśmy przejrzeć szafki. Odkładamy zniszczone naczynia. Możliwe, że w szafkach znajdą się niedziałające lub nieużywane sprzęty. Następnie warto zadbać o salon, w którym sporo czasu spędza się, kiedy dni robią się krótsze, a pogoda za oknem kapryśna. Dobrym pomysłem będzie wypranie obicia kanapy i foteli. Możemy wyciągnąć z szafy ciepłe koce, które sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne. Oczywiście nie obejdzie się bez porządków w garderobie. Wyrzucamy rzeczy, które są zniszczone i nie nadają się na sprzedaż. Natomiast te ciuchy, w których nie chodziliśmy, ale nie są zniszczone, możemy sprzedać.

Na jesiennych porządkach możemy sporo zarobić. Z niechcianymi przedmiotami warto wybrać się na targ lub bazar. Jeżeli jednak targowisko nam nie odpowiada, możemy skorzystać z aplikacji, które umożliwiają sprzedaż najróżniejszych przedmiotów online. Vinted idealnie sprawdzi się dla osób, które mają sporo używanych ubrań na sprzedaż. Na OLX możemy wystawić sprzęty kuchenne. Poza tym ciekawą opcją mogą okazać się grupy na Facebooku.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments