Ze względu na rosnącą popularność portali randkowych okazuje się, że Polacy chodzą na randki coraz częściej. I choć miłość jest bezcenna, to niestety jej znalezienie praktycznie zawsze kosztuje. Jej utrzymanie zresztą również. Ile zatem Polacy wydają na randkę? Jak koszty takiego jednorazowego wyjścia przekładają się na miesięczne wydatki w tym celu? Przekonamy się poniżej:
Ile wydajemy na randkę?
Koszt pojedynczej randki
Wbrew pozorom średnie koszty randki cały czas nie są zbyt wysokie. Okazuje się, że aż 65% Polaków podczas jednej randki nie wydaje więcej niż 100 złotych. Od 100 do 200 złotych wydaje natomiast 25% ankietowanych. Z kolei zaledwie 5% Polaków bierze pod uwagę wydatek na randkę przekraczający 300 złotych.
Średnie miesięczne wydatki na randki
Znamy już koszty ponoszone na znalezienie miłości, ile natomiast Polacy wydają na regularne celebrowanie tego uczucia? Okazuje się, że średni miesięczny wydatek na randki u nas w kraju wynosi 300 złotych. Jako randki traktowane tutaj są wyjścia do kina, teatru lub restauracji we dwoje, czy wspólne wyjazdy.
Jak wynika z badań, to mężczyźni są bardziej skłonni, by częściej wydawać nawet wyższe kwoty na ten cel niż przedstawicielki płci pięknej. W konsekwencji, choć stereotyp, że zwykle kobiety pamiętają o różnych okazjach i uchodzą za bardziej romantyczne z reguły się sprawdza, to jednak ze względu na przyjęty tradycyjny model związku to panowie częściej ponoszą koszty związane ze wspólnymi wyjściami.
Ile kosztuje randka na specjalną okazję?
Jak nietrudno się domyślić, Polacy starają się uczcić wszelkie wspólnie obchodzone rocznice wyjątkową randką. Ile wynosi koszt romantycznego wyjścia na taką wyjątkową okazję? Średnio około 200 złotych. Co istotne, chęć wydania takiej kwoty na tego typu uroczystość deklarują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jednak, jak nietrudno się domyślić, to panowie z reguły decydują się w takich sytuacjach na poniesienie wyższych kosztów, sięgających od 500 do nawet 2 tysięcy złotych. Zaskakiwać z kolei może fakt, że niemal 11% Polaków w ogóle nie wydaje pieniędzy na celebrowanie tego typu okazji.
Czy zatem warto oszczędzać na randce, gdy szukamy miłości? 
Odpowiedź na to pytanie nie powinna nikogo zaskakiwać. Otóż, zdecydowanie nie. Okazuje się, że aż 60% Polaków twierdzi, że na przebieg i powodzenie spotkania wpływ mogą mieć czynniki zewnętrzne, takie jak: wybór muzyki grającej w tle w kawiarni, jakość jedzenia i obsługi w restauracji, czy wybór filmu w kinie. Wybór odpowiedniego miejsca ma więc ogromne znaczenie, a to przecież on stanowi tutaj główny wydatek.
Co równie istotne, przed romantycznym spotkaniem, warto także zainwestować… w siebie. Około 60% Polaków przyznaje także, że zwraca uwagę na detale i szczegóły ubioru swojego partnera podczas randki.
Jaki więc płynie wniosek z powyższego tekstu? Otóż, jeśli pragniemy miłości, powinniśmy być w stanie zainwestować w nią wiele, i to na każdym etapie relacji – tak by partner mógł poczuć się w pełni doceniony i chciał odwzajemniać uczucia.