Ile kosztuje rodzinny wypad – kino, basen, a może restauracja?

Udostępnij

Rodzinny wypad to nie tylko możliwość spędzenia przyjemnie czasu razem oraz budowania wspomnień. Drugą stroną medalu jest koszt związany z wyjściem, który trzeba ponieść. Oczywiście koszt wspólnych wypadów zależy od takich czynników jak wielkość rodziny. Z każdym kolejnym dzieckiem koszt będzie rosnąć. Dodatkowo istotna jest lokalizacja atrakcji, gdyż największe miasta wojewódzkie z pewnością będą droższe, od małych miast na prowincji. W celu sprawdzenia kosztów rodzinnego wypadu przyjmijmy dwa najczęstsze statystycznie modele rodziny według Głównego Urzędu Statystycznego — rodziny 2 + 1 i 2 + 2.

Rodzinny wypad do kina. Ile to kosztuje?

Atrakcją zarówno dla młodszych, jak i starszych od wielu lat jest sala kinowa, na której rozgrywają się rozmaite seanse, od filmów romantycznych, przez komedie animowane po mrożące krew w żyłach horrory. Niestety do ostatniej z tych kategorii trzeba również wliczyć ceny, jakie przyjdzie nam zapłacić za wizytę w kinie. O ile same bilety nie będą stanowić dużego wydatku dla naszego portfela, tak chęć zakupu przekąsek w postaci popcornu i napojów może przyprawić o finansowy zawrót głowy. W przypadku dorosłego bilet będzie kosztować około 25 zł za seans 2D w dni robocze. Natomiast koszt biletu dla dziecka to około 17 zł. W zależności od wybranego kina koszty mogą się różnić.

Rodzinny wypadDrugie tyle, co za bilety zapłacimy za duży popcorn, którego cena w zależności od lokalu waha się w okolicach 20 złotych. Zamiennikiem popcornu mogą być popularne nachosy, jednak jest to wydatek tego samego rzędu, co kukurydziana przekąska. Zatem jeżeli dodamy ceny biletów dla dwojga dorosłych oraz jednego dziecka to na paragonie ujrzymy 67 zł. W modelu rodziny 2 + 2 będzie to już 84 zł. Oczywiście przy chęci zakupu jedzenia na miejscu ta kwota może wynieść zdecydowanie więcej.

Kino to nie jest już tani wypad rodziną. Za takie wyjście wraz z przekąskami dla wszystkich członków rodziny możemy zapłacić ponad 100 zł. Jak wygląda sytuacja w przypadku rodzinnego wypadu całą rodziną do parku rozrywki?

Park rozrywki dla całej rodziny — Energylandia

Rodzinny wypadNiesłabnącym od lat zainteresowaniem wśród wszystkich grup wiekowych cieszy się kompleks Energylandii. Ten park rozrywki oferuje nam bardzo wiele stref, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednak przede wszystkim słynne są tutejsze kolejki górskie, na których można doznać ekstremalnych doznań. Pytanie, czy tak samo ekstremalne, jak kolejka okażą się ceny biletów? Otóż jesienią za normalny bilet trzeba zapłacić 179 złotych, za ulgowy dla dziecka 129 złotych. Jednak organizatorzy zapewniają również szereg zniżek, choćby dla dzieci do 3 lat oraz dla młodocianych solenizantów do 18 roku życia. Dla nich cena biletu wynosi symboliczną złotówkę. Za jeden dzień szaleństwa dla rodziny 2 + 1 przyjdzie zapłacić 487 zł. Jeżeli mamy dwoje dzieci, koszt wzrasta do 616 zł. Organizatorzy oferują również dwudniowe bilety wstępu odpowiednio 319 zł dla dorosłych i 229 zł dla dziecka.

Wybierając się do Energylandii, musimy wziąć pod uwagę dojazd na miejsce oraz jedzenie w czasie wypadu. Natomiast, jeśli planujemy przez dwa dni bawić się w parku rozrywki, musimy wziąć pod uwagę jeszcze nocleg.

Wypad na basen całą rodziną

największy aquapark w EuropieCeny basenów są oczywiście bardzo zależne od miejscowości, więc na celownik weźmy basen w Warszawie, a konkretniej Ośrodek Sportu i Rekreacji Wawer. Za wizytę w tym miejscu płacimy od każdej spędzonej godziny. 22 zł to cena, jaką przyjdzie zapłacić za 60 minut zabawy osobie dorosłej, młody użytkownik poniesie koszt 12 zł. Dzieci do 4 roku życia, będące na basenie do godziny nie zapłacą ani grosza, co z pewnością dla wielu rodziców jest atutem przy wyborze miejsca rekreacji. Basen, jako relatywnie tanie rozwiązanie na spędzanie rodzinnego czasu pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy w stosunku do kina czy parku rozrywki. Dla rodziny 2 + 1 cena godzinnego pluskania wyniesie 56 zł. Dla modelu 2 + 2 będzie to już 68 zł.

Ogród zoologiczny

Tak samo, jak w przypadku basenu, w zoo istotne przy wycenie biletów okaże się lokalizacja oraz ilość dostępnych atrakcji. Tutaj najważniejszy wpływ na to ile zapłacimy, będzie miała ilość zwierząt, jakie można zobaczyć. Dla przykładu posłużmy się jednym z większych ogrodów zoologicznych w kraju, a więc Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Warszawie. Cena biletu dla osoby, która skończyła 18. rok życia, wynosi 35 zł za wejście wstępu (z kartą Warszawiaka 30 zł). Wejście dla dzieci do 3 roku życia to koszt zaledwie złotówki. W przypadku tego konkretnego miejsca w ofercie są również wejściówki dla rodzin 2 + 1 oraz 2 + 2, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie na kupowaniu biletów oddzielnie przez każdego z członków rodziny. Wersja dla 3 osób to koszt 75 zł, dla 4 osób to wydatek rzędu 85 zł.

Ceny biletów w warszawskim zoo różnią się, w zależności od tego jaki mamy okres w roku. Wspomniane ceny obowiązują od kwietnia do września. Natomiast od października do marca ceny są niższe.

Restauracja całą rodziną

Po doznaniach oraz szaleństwach opisanych powyżej, z pewnością każdy ma ochotę odpocząć chwilę przy porcji swojego ulubionego jedzenia. Ceny kształtują się tutaj zależnie od lokalizacji i typu restauracji serwujących posiłki. Do zdecydowanego topu należy tutaj pizza, gdyż prawie każdy ją lubi. Jest jednak bardzo wiele odmian tego pysznego dania od typowo polskiej wersji, przez amerykańską, aż po włoską tradycję. Ceny kształtują się tutaj od 30 zł za najuboższą wersję z samym serem i sosem pomidorowym, aż po nawet 60 zł i więcej za wersję bogatą zawierającą wysokiej jakości składniki. Oczywiście to ile zapłacimy, jest zależne od tego, jakie składniki, widzielibyśmy na naszym placku. Koniecznym jest doliczenie również napojów, które są produktami zdecydowanie wysokomarżowymi w przypadku restauracji. Niemniej wyjście w 3 lub 4 osoby do restauracji to koszt od 150 zł w górę. Oczywiście są sposoby, aby cena wyszła zdecydowanie niższa, jak wzięcie większego dania na kilka osób przy posiłku.

Najnowsze

Zobacz również