Forum Koszalin rozpoczyna drugą edycję kampanii #PsyNaForum! W planach konkurs, pokazy oraz szkolenia!

Udostępnij

W Forum Koszalin rusza druga edycja kampanii poświęconej psom, a w niej konkurs, pokazy i warsztaty edukacyjne, spotkanie z behawiorystą oraz szkolenie z prostymi komendami. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia w godzinach od 11:00 do 14:45. Dodatkowo organizatorzy po raz kolejny poszukują psich ambasadorów. W tej edycji zwracają uwagę na więź, która łączy człowieka z psem. Należy pamiętać, że czworonożni przyjaciele odgrywają ważną rolę w życiu człowieka, rodzinnych przygodach i działaniu służb ratunkowych.

Psy forum

Obecna edycja #PsyNaForum szuka psich ambasadorów

Psy są ważnym elementem życia rodziny oraz utrzymywania równowagi i dobrego samopoczucia każdej osoby. Towarzyszą w codziennym życiu i zachęcają do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wykorzystywane są również w dogoterapii, stanowiąc ważne ogniwo w leczeniu dzieci i dorosłych, którzy zmagają się z problemami natury fizycznej, psychicznej czy społecznej. Psia rasa jest również nieocenionym towarzyszem podczas akcji służb ratowniczych.

Obecna edycja #PsyNaForum służy lepszemu zrozumieniu naszych małych przyjaciół. 19 kwietnia odbędzie się spotkanie z instruktorem z Koszalina z uczniami klas 1-3, którzy dowiedzą się, jak działa psychika psa i zapoznają się z prostymi komendami dla swoich pupilów.

Z kolei klasy 4-6 spotkają się z behawiorystą, który opowie o zaletach posiadania psa, dogoterapii, zorganizuje Q&A, a sami uczniowie będą mieli okazję zrobienia wspólnych zdjęć podczas interakcji ze zwierzakiem. Starsi uczniowie szkół podstawowych skorzystają ze spotkania z ratownikami i psami Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP z Wołoczkowa koło Szczecina.

Wydarzenia organizowane w Forum Koszalin będą przyczynkiem do powstania filmów edukacyjnych.

– Uważnie śledzący kampanię poznają dobre praktyki związane ze zwiedzaniem centrów handlowych i odwiedzaniem miejsc publicznych, aby zapewnić swoim największy możliwy komfort w trakcie tego rodzaju wspólnych spacerów – mówi Urszula Lipińska, dyrektor Forum Koszalin.

– Ponadto widzowie dowiedzą się o służbie psiej rasy w ratowaniu ludzkiego życia w specjalnych jednostkach oraz otrzymają instruktaż dotyczący tresury psów – dodaje.

Forum Koszalin, w którym organizowane są wydarzenia promujące rolę psów w życiu człowieka, posiada również certyfikat miejsca przyjaznego psom wydany przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Wielu najemców centrum handlowego posiada oznaczenia, informujące o możliwości wejścia na zakupy ze swoim pupilem.

Akcją inaugurującą kampanię jest konkurs na psiego ambasadora Forum Koszalin,
w którym zwycięskich właścicieli i ich pupili czekają atrakcyjne zestawy nagród. Wystarczy nagrać filmik pokazujący wyjątkową relację łączącą właściciela z jego psem i wysłać go
w aplikacji – https://www.psynaforum.pl/

Zgłoszenia na psiego ambasadora potrwają do 24 kwietnia.

Najnowsze

Zobacz również