Finansowanie faktur – czym jest i kiedy z niego skorzystać?

309

Finansowanie biznesu i odbieranie zapłaty za wykonaną pracę to często nie taka oczywista sprawa. Wiele branż w Polsce funkcjonuje w oparciu o faktury z odroczonymi terminami płatności, przez co możemy bardzo długo czekać, zanim faktycznie zobaczymy pieniądze za naszą pracę na koncie. Jak sobie z tym poradzić? W jaki sposób możemy zapewnić sobie płynność finansową? Czy usługa faktoringu pozwoli nam na uniknięcie konieczności zaciągania kredytu na przedsiębiorstwo?

Czym jest finansowanie faktur?

Prowadząc własne przedsiębiorstwo, szczególnie w takich branżach, jak budowlanka, transport czy handel, dość często możemy spotkać się z kontrahentami pracującymi w oparciu o kredyt. W takiej sytuacji zwykle nie mamy innego wyjścia, jak przy wystawieniu faktury wybrać opcję z odroczonym czasem zapłaty. Czasem jest to nawet kilka miesięcy, co istotnie utrudnia nam samym poprawne funkcjonowanie jako firma. Faktoring jest usługą, która pozwala na odzyskanie środków z faktur o odroczonej płatności, dzięki czemu nie musimy czekać na zapłatę za naszą pracę ani wspomagać się kredytem.

Finansowanie faktur online – kiedy warto z niego skorzystać?

Finansowanie faktur to opcja, z której możemy skorzystać zawsze, kiedy tylko tego potrzebujemy. Właśnie przez swoją elastyczność jest ona tak wartościowa i stanowi bardzo dobrą alternatywę dla klasycznego kredytu bankowego. Kiedy czujemy, że od zapłaty określonych rachunków zależy nasza przyszła płynność finansowa, nie wahajmy się sięgnąć po usługę faktoringu. Aby móc z niej skorzystać wystarczy, że przekażemy firmie faktoringowej naszą fakturę, konto bankowe i inne niezbędne dane, a po jej poprawnej weryfikacji otrzymujemy środki na konto. Zwykle jest to wartość do 90% kwoty, jaka widnieje do zapłaty na oryginalnym dokumencie.

Na co zwrócić uwagę wybierając usługę finansowania z odroczonym terminem płatności?
Wybierając firmę faktoringową dla naszego przedsiębiorstwa, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakie zasady obowiązują przy finansowaniu faktur. Sprawdźmy nie tylko prowizję, ale również warunki, jakie musimy spełnić, aby dostarczone przez nas dokumenty były zaakceptowane do wypłaty. Jeżeli mamy taką możliwość, warto spytać naszych bardziej zaufanych kontrahentów lub znajomych prowadzących własne firmy, czy nie mogliby nam polecić wiarygodnego usługodawcy w tym zakresie. Możemy zacząć naszą przygodę z faktoringiem także od pojedynczej faktury na małą kwotę, aby sprawdzić, czy dobrze nam się współpracuje z wybranym podmiotem.

Kto może skorzystać z finansowania faktur?

Największą zaletą, jaką niesie ze sobą usługa finansowania faktur jest to, że może z niej skorzystać praktycznie każdy. Nie ma znaczenia, czy pracujemy w ramach jednoosobowej działalności, jesteśmy freelancerami czy też odpowiadamy za dużą i prężną firmę – jeżeli spełnimy warunki, jakie postawi przed nami firma faktoringowa. Najczęściej sprowadza się to do ustalenia, czy wskazana przez nas faktura może zostać objęta taką usługą: nie może być ona przeterminowana, a także jej wartość musi wynosić więcej, niż wskazane przez usługodawcę minimum.

Faktoring to wygodna i coraz chętniej wybierana usługa, która pozwala firmom zachować płynność finansową, zamiast czekać na przelew od kontrahenta – szczególnie w branżach, gdzie często pracuje się w oparciu o kredyt. Decydując się na podobną usługę wystarczy, że wybierzemy sprawdzoną firmę faktoringową i zadbamy o to, by nasza współpraca przebiegała bez zakłóceń.

ŹRÓDŁOArtykuł sponsorowany
Poprzedni artykułPiS ma nowego rzecznika prasowego
Następny artykułWiemy, kiedy wystartuje fabryka Izery
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments