Główną ideą naszego portalu jest promowanie wśród Polaków przedsiębiorczości i wiedzy ekonomicznej. Do tej należy też znajomość rynku finansowego i umiejętność analizowania ofert dostępnych na rynku konsumenckim. Niestety ponoć obywatele naszego kraju nadal cechują się niską wiedzą na ten tematu. Tak przynajmniej uważa Tymon Zastrzeżyński, prezes platformy Loando.
Loando
Loando to platforma porównująca produkty finansowe. Ponoć takie narzędzie jest na naszym rynku bardzo potrzebne, ale Polacy nadal masowo nie korzystają z tego typu rozwiązań. Przez to tylko niestety tracą. To dziwne tym bardziej, że na całym świecie widać ponoć inną tendencję.
– Na całym świecie widzimy tendencję do porównywania. Ilość produktów, które możemy kupić jest bardzo duża. Statystyczny Polak nie jest zbyt dobrze wyedukowany na temat produktów, szczególnie finansowych, bo nie są to sexy sprawy, nazwijmy to otwarcie. Dlatego takie narzędzia jak nasze pozwalają mu zobaczyć co jest dla niego dostępne oraz czym poszczególne produkty się różnią (…) oraz jakie opinie posiadają inni użytkownicy – wyjaśnia Tymon Zastrzeżyński z Loando.
Digitalizacja
Powoli jednak i to zaczyna się zmieniać wraz z digitalizacją życia codziennego.
– Branża Lend-tech, czyli firm pożyczkowych udzielających finansowania całkowicie online, pozwala przejść przez proces weryfikacji, składania wniosku oraz uzyskania pieniędzy w przeciągu zaledwie piętnastu minut. Oczywiście produkty są droższe niż w banku, a kwoty relatywnie niższe, to jest to całkowicie rekompensowane przez elastyczność i szybkość działania, co sugeruje cały czas rosnąca liczba klientów tego typu rozwiązań – dodaje w rozmowie z ComparicTV.
Całość wywiadu możecie odsłuchać poniżej:
Przy tym wszystkim warto dodać, że rozwiązania lend-tech stały się już na tyle powszechne, że powoli zaczynają z nich korzystać również standardowe banki. W tym momencie stali klienci wielu instytucji finansowych mogą liczyć na kredytowanie bez dodatkowych weryfikacji w przeciągu zaledwie kilku minut, na przykład z poziomu swojej aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej. To pokazuje, jak dynamicznie rozwija się rynek fintach i w którym kierunku podąża.