Europejski organ regulacyjny opublikował drugi dokument konsultacyjny dot. MiCA

polska sąd unii europejskiej

Europejski organ regulacyjny publikuje drugi dokument konsultacyjny dot. MiCA. Zrobił to 5 października. Co zawiera plik?

UE publikuje raport dot. MiCA

W 307-stronicowym dokumencie The European Securities and Markets Authority (ESMA) zwraca się do zainteresowanych stron o opinie na temat pięciu obszarów MiCA, w tym wskaźników zrównoważonego rozwoju dla rozproszonych rejestrów, ujawniania informacji poufnych, wymogów technicznych dotyczących białych ksiąg, środków dot. przejrzystości handlu i prowadzenia rejestrów dla dostawców usług w zakresie aktywów kryptowalutowych (CASP).


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Do wskaźników zrównoważonego rozwoju urząd zalicza wskaźniki ilościowe dotyczące zużycia energii, emisji gazów cieplarnianych i wytwarzania odpadów wraz z oświadczeniem jakościowym dotyczącym wpływu wykorzystania sprzętu przez węzły sieci blockchain na zasoby naturalne.

Jeśli chodzi o przejrzystość potransakcyjną, ESMA proponuje wymaganie od podmiotów CASP zgłaszania daty i godziny zawarcia transakcji oraz identyfikacji kryptoaktywa, informacji o cenie, ilości kryptowaluty, którą obracano na rynku, miejsca realizacji i identyfikatora transakcji.

ESMA sugeruje również umożliwienie podmiotom CASP przechowywania danych dotyczących transakcji w „formacie, który uznają za najodpowiedniejszy”, pod warunkiem że na żądanie organów będą w stanie przekonwertować je na określony format.

Na podstawie otrzymanych informacji zwrotnych regulator opublikuje raport końcowy i przekaże projekty standardów technicznych Komisji Europejskiej do 30 czerwca 2024 r. Wcześniej jednak opublikuje także trzeci pakiet konsultacyjny w I kwartale 2024 r.

Poprzedni dokument

ESMA opublikowała poprzedni dokument konsultacyjny w lipcu. W nim ESMA zaproponowała, aby wymagać od firm z rynku kryptowalut, które byłyby zarejestrowane na podstawie MiCA, dostarczania dodatkowych informacji organom krajowym w kraju, w którym byłyby zarejestrowane.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments