Embracer Group ma umowę nabycia Flying Wild Hog za 137,2 mln USD

302

Spółka zależna Embracer Group AB – Koch Media zawarła umowę nabycia 100% udziałów we Flying Wild Hog – polskiego producenta gier AA+, podał Embracer Group.

„Flying Wild Hog było na naszym celowniku od wielu lat ze względu na ich talent, a także zdolności do skalowania się przy stałej, pracy o wysokiej jakości. Flying Wild Hog pozostanie niezależnie prowadzone przez silny zespół zarządzający w obrębie Koch Media, jednocześnie badając korzyści ze współpracy z szerszą grupą Embracer. Flying Wild Hog będzie motorem rozwojowym w Polsce, która jest jedną z najbardziej dynamicznych i tętniących życiem scen developmentu gier premium na świecie” – powiedział założyciel i CEO Grupy Embracer. Lars Wingefors, cytowany w komunikacie.

Powstał program opcji menedżerskich, mający na celu dostosowanie odtąd do siebie interesów spółek. Program opcji opiewa na łączną maksymalną wielkość 7,1 mln USD w akcjach typu B spółki Embracer i jest zależny od osiągnięcia ustalonych „kamieni milowych” i zobowiązań do zaangażowania w działania spółki FWH na przestrzeni najbliższych pięciu lat, podano także.

Flying Wild Hog jest polskim producentem gier AA+ na PC i konsole.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments