Elon Musk podał datę końca kryzysu

Elon Musk
Źródło: https://www.inc.com/justin-bariso/elon-musk-shared-a-profoundly-simple-productivity-hack-that-just-may-change-your-life.html

Świat może tkwić w recesji do wiosny 2024 r., uważa Elon Musk.

Ciężki rok przed nami

W tweecie z 21 października dyrektor generalny Tesli ujawnił, że uważa, że świat wyjdzie z recesji dopiero wiosną 2024 roku.

Po tym, jak Stany Zjednoczone wkroczyły w techniczną recesję z danymi o PKB za III kwartał, toczy się debata o tym, o ile sytuacja może się pogorszyć.

Dla Muska, który dawna przewidywał, że amerykańska gospodarka wejdzie w recesję, prawdopodobieństwo utrzymywania się globalnego spowolnienia jest teraz bardzo realne. Napisał na Twitterze, że jego zdaniem recesja potrwa jeszcze wiele miesięcy.

– Tylko zgaduję, ale prawdopodobnie do wiosny 24 roku – napisał, dodając, że „z pewnością byłoby miło mieć rok bez strasznego globalnego wydarzenia”.

Cios w kryptowaluty?

Ostatnia prognoza Muska wydaje się szczególnie bolesna dla rynku kryptowalut. Wciąż wrażliwa na ruchy makroekonomiczne, para BTC/USD spadła bowiem w ciągu dnia poniżej poziomu 19 000 USD.

Pamiętajmy jednak, że czeka nas halving bitcoina, który jest zaplanowany na 1 maja 2024 r. Jeśli Musk ma rację, koniec recesji zbiegnie się z początkiem hossy na rynku BTC.

Zresztą eksperci podkreślają, że przyszłość BTC zależy od Fedu. Takiego zdania jest m.in. Kamil Gancarz, polski ekspert i inwestor z rynku kryptowalut.

 Jedynym powodem spadków wartości bitcoina jest redukcja płynności na rynkach finansowych wywołana przez amerykański Fed. Bitcoinowy cykl składa się z następujących po sobie hossy, bańki spekulacyjnej, pęknięcia bańki i bessy, podczas których normalne są okresy korekt – powiedział ostatnio Kamil Gancarz w wywiadzie dla Forsal. – Tworzenie baniek spekulacyjnych będzie obecne na rynku krypto jeszcze długo, powiedzmy przez 5-12 lat. Do prawdziwej bessy dojdzie dopiero, gdy [rynek] „przegrzeje się” lub [bitcoin] doświadczy poważnych wewnętrznych problemów. Nie zapominajmy jednak, że pomimo korekt rzędu 70-80 proc. wewnętrzna długoterminowa stopa zwrotu z inwestycji w BTC waha się w zależności od wybranego okresu w przedziale od 100 do 200 proc., czyli co roku co najmniej podwajamy wartość zainwestowanego w kryptowalutę kapitału – dodał.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments