Dyrektor zarządzający JPMorgana: teczka Hinmana może być czymś przełomowym dla kryptowalut

Udostępnij

Dyrektor zarządzający JPMorgana, Nikolaos Panigirtzoglou, twierdzi, że tzw. teczka Hinmana może być czymś przełomowym dla Ethereum i całego rynku kryptowalut.

Teczka Hinmana jest przełomem

Nikolaos Panigirtzoglou, dyrektor zarządzający w JPMorgan, uważa, że ujawnienie tzw. teczki Hinmana w sprawie Ripple przeciwko SEC wpłynie na ogólne regulacje kryptowalut. Stwierdził, że opublikowanie tego dokumentu prawdopodobnie rozpocznie wyścig wielu projektów kryptowalutowych, które będą chciały się stać się bardziej zdecentralizowane i wyglądać „bardziej jak Ethereum”, aby uniknąć etykietowania ich jako papiery wartościowe.

Panigirtzoglou stwierdził:

„W 2018 r. kierownictwo wyższego szczebla w SEC uważało, że ether nie jest papierem wartościowym. Urzędnicy SEC mieli zastrzeżenia do Hinmana, w tym o jego bezpośrednie oświadczenie na temat etheru w swoim przemówieniu, ponieważ agencjom trudno będzie zająć inne stanowisko w sprawie etheru w przyszłości.”

Strateg JPMorgan uważa, że jedna z deklaracji Hinmana — który stwierdził, że „jeśli sieć, w której token lub coin ma funkcjonować, jest wystarczająco zdecentralizowana, jej aktywa mogą nie stanowić umowy inwestycyjnej” — wyjaśnia, dlaczego SEC powstrzymała się od działań przeciwko Ethereum, atakując jednak inne projekty.

Panigirtzoglou wyjaśnia, że ether można zaliczyć do tej samej kategorii co bitcoina. Dzięki temu ETH może polegać regulacjom Commodity Futures Trading Commission (CFTC) jako towar.

Bez względu na to, co zostanie ostatecznie postanowione w tym względzie, Panigirtzoglou twierdzi, że dokumenty dot. wypowiedzi Hinmana będą katalizatorem większej decentralizacji w przestrzeni kryptowalut, ponieważ „prawdopodobnie zintensyfikują wyścig między głównymi kryptowalutami i ich łańcuchami bloków, aby stać się bardziej zdecentralizowanymi i wyglądać bardziej jak Ethereum, aby uniknąć oznaczenia jako papiery wartościowe”.

CEO Ripple też krytykuje SEC

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, również ostatnio skrytykował stanowisko SEC w sprawie egzekwowania przepisów na rynku kryptowalut. Stało się to po opublikowaniu „dokumentów Hinmana”. Garlinghouse stwierdził, że nawet w tej wewnętrznej debacie SEC „wzmocniła brak jasności regulacyjnej”, decydując się na atak prawny na jego firmę Ripple i sugerując, że te wyemitowała token XRP, który jest w swojej istocie niezarejestrowanym papierem wartościowym.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również