Deutsche Bank chce oferować klientom przechowywanie kryptowalut

Udostępnij

Deutsche Bank, największy bank w Niemczech, stara się o zgodę organów regulacyjnych na oferowanie usług przechowywania aktywów cyfrowych, w tym kryptowalut. Dyrektor banku wyjaśnił, że jest to częścią szerszej strategii giganta.

Deutsche Bank ubiega się o licencję dot. zasobów cyfrowych

Największy niemiecki bank, Deutsche Bank AG, złożył wniosek do Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (Bafin) w celu uzyskania zgody na oferowanie usług powierniczych dot. aktywów cyfrowych, w tym kryptowalut, poinformował Bloomberg.

Rozbudowujemy naszą działalność powierniczą” – powiedział na wtorkowej konferencji David Lynne, szef jednostki bankowości komercyjnej Deutsche Bank. „Właśnie złożyliśmy naszą aplikację w Bafin w celu uzyskania licencji dot. zasobów cyfrowych”, dodał.

Lynne powiedział dalej, że posunięcie to jest częścią szerszej strategii, mającej na celu zwiększenie dochodów z opłat. Ponadto odzwierciedla podobne wysiłki działu zarządzania aktywami Deutsche Bank, DWS Group, mające na celu zwiększenie przychodów poprzez oferty związane z aktywami cyfrowymi.

Pion bankowości korporacyjnej Deutsche Bank początkowo wpadł na pomysł oferowania przechowywania aktywów cyfrowych pod koniec 2020 r., nie podając konkretnego harmonogramu uruchomienia takiej usługi. W tym czasie działem kierował Stefan Hoops, który później dołączył do DWS jako dyrektor generalny, a Lynne przejął jego funkcję rok temu.

Bafin

W Niemczech Bafin odpowiada za wydawanie licencji podmiotom chcącym oferować usługi związane z kryptowalutami. Niemiecka ustawa o praniu brudnych pieniędzy, która weszła w życie na początku 2020 r., umożliwia instytucjom finansowym oferowanie swoim klientom produktów kryptowalutowych obok tradycyjnych aktywów takich jak akcje i obligacje. W tym czasie Bafin podobno otrzymał ponad 40 „wyrazów zainteresowania” od banków w celu uzyskania zgody na prowadzenie działalności w zakresie przechowywania kryptowalut w przyszłości.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również