DB Energy zrealizuje inwestycję w modelu ESCO dla Słodowni Soufflet Polska

DB Energy

DB EnergyDB Energy podpisała umowę na realizację kompleksowego przedsięwzięcia z obszaru efektywności energetycznej dla Słodowni Soufflet Polska, podała spółka.

„Inwestycja o wartości 29 mln zł obejmuje opracowanie i instalację układu kogeneracyjnego, współpracującego z odzyskiem ciepła procesowego na potrzeby zakładu w Poznaniu. Umowa będzie realizowana w modelu ESCO, a wynagrodzenie należne DB Energy z tytułu rozliczenia projektu – płatne przez okres 10 lat – jest uzależnione od wygenerowanych oszczędności kosztów dla klienta” – czytamy w komunikacie.

Inwestycja będzie realizowana przez DB Energy w systemie generalnego wykonawstwa w okresie 12 miesięcy.

„Zgodnie ze strategią rozwoju DB Energy, sukcesywnie powiększamy portfel projektów ESCO. Kontrakt dla Słodownia Soufflet Polska to ważny projekt, ponieważ łączy nasze kompetencje doradcze z pozyskaniem finansowania inwestycji dla klienta oraz realizacją projektu w ramach generalnego wykonawstwa. Dzięki współpracy z DB Energy klient otrzymuje pełną obsługę projektu, nie ponosząc ryzyka technicznego i finansowego inwestycji” – powiedział prezes Krzysztof Piontek, cytowany w komunikacie.

DB Energy ocenia, że realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do zmniejszenia emisji CO o 9,5 tys. ton w skali roku.

Słodownia Soufflet Polska sp. z o.o. należy do francuskiej grupy rolno-spożywczej Soufflet, która jest największą firmą rodzinną w branży skupu zbóż w Europie. Grupa zatrudnia ponad 7 tys. pracowników w osiemnastu krajach.

DB Energy działa w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce. Firma realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, przez ich projektowanie i realizację, uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (energy saving contract – finansowanie długoterminowe) lub EPC (energy performance contract – finansowanie na czas realizacji), a także zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącym monitoringiem instalacji przemysłowych. Od lipca 2019 r. spółka jest notowana na NewConnect.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments