Czas na zmianę z Akademią Motorola Solutions

Udostępnij

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość ma swoje odzwierciedlenie w sytuacji na rynku pracy. Każdy, kto marzy o zmianie ma szansę tego dokonać. Motorola Solutions ogłasza nabór do szóstej już, bezpłatnej Akademii Programowania, gwarantującej uczestnikom nie tylko szansę na zgłębienie wiedzy, ale przede wszystkim pracę w krakowskim oddziale firmy. Rekrutacja trwa do 19 sierpnia.

Motorola Solution AcademyOd 2020 r. w Motorola Solutions zorganizowano pięć 7-miesięcznych edycji Akademii Programowania, dzięki którym siedemdziesiąt osób rozpoczęło pracę na stanowisku Junior Software Developer. Akademia cieszy się ogromną popularnością. To projekt, w którym uczestnicy mają szansą zdobyć pełną wiedzę potrzebną do pracy w zawodzie programisty a najważniejsze jest to, że otrzymują gwarancją późniejszego zatrudnienia w krakowskim oddziale Motoroli Solutions. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie brali pod uwagę takiej ścieżki kariery, to właśnie teraz, po raz szósty, jedna z największych firm technologicznych na świecie nakreśla przed nimi nowe perspektywy, dając możliwość przebranżowienia oraz uzyskania stabilnego zatrudnienia.

Akademia dla każdego, kto jest otwarty na zmiany i chętny do nauki

Już trzy lata temu zwracałem uwagę na fakt, że na rynku brakuje około 50 tys. informatyków i programistów, dzisiaj słyszymy, że ta liczba oscyluje już w okolicach 80 tys. i nie wygląda na to, żeby sytuacja się stabilizowała – mówi Jacek Drabik, Prezes Zarządu Motorola Solutions. Odpowiedzią na to jest umożliwienie wszystkim zmotywowanym do nauki programowania osobom, bez znaczenia w jakim są wieku i jakie mają doświadczenie zawodowe, czy wykształcenie, zdobycia rzetelnej wiedzy i podjęcia pracy w branży IT – dodaje Jacek Drabik. Warto zaznaczyć, że w procesie rekrutacji firma poszukuje osób, które nie boją się wyzwań i są gotowe skierować swoje życie na całkiem nowe, zawodowe tory. Motorola Solutions ceni różnorodność inwestując w ludzi, którzy potrafią rozwiązywać problemy i logicznie myśleć. Właśnie na te umiejętności zwracana jest największa uwaga w procesie rekrutacji. Ich posiadanie to klucz do sukcesu.

Gwarancja zatrudnienia największą motywacją uczestników

Uczestnicy poprzednich pięciu edycji Akademii mówią, że największą motywacją była dla nich gwarancja zatrudnienia. Akademia wykształciła na programistów osoby z bardzo różnych obszarów. Oznacza to, że w świecie IT ma szansę odnaleźć się zarówno agent nieruchomości jak i nauczyciel, osoba opiekująca się dziećmi, tancerz czy pracownik gastronomii. Warto zaznaczyć, że w przypadku Akademii Programowania wcześniejsze wykształcenie nie ma znaczenia. Liczy się człowiek i jego potencjał. Akademia daje naprawdę solidne podstawy – podkreśla uczestnik poprzedniej edycji – to pewny start w branży IT i bardzo dobry program szkoleniowy – przekonuje. Przy jednoczesnym połączeniu nauki z praktyką uczestnicy flagowego projektu Motoroli Solutions przez siedem miesięcy zdobywają wiedzę i umiejętności programistyczne tak, by po ukończeniu Akademii być dobrze przygotowanym i móc podjąć pracę w krakowskim oddziale Motorola Solutions. Co istotne dla jakości procesu edukacji, uczestnicy są od początku aktywnie włączani w realne działania firmy. Mają też możliwość brania udziału w firmowych aktywnościach, w tym spotkaniach, szkoleniach, tak, by jak najlepiej poznawać firmę i móc zintegrować się z zespołem. Jesteśmy dumni, że kształcąc i zatrudniając ludzi udaje nam się spełniać ich zawodowe marzenia – podkreśla Jacek Drabik. Zależy nam, by byli z nami mając przeświadczenie, że programowanie może być nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją – podsumowuje.

Na co jeszcze zwracali uwagę uczestnicy poprzednich Akademii? Ludzie
i relacje! Dzięki profesjonalnemu procesowi rekrutacyjnemu, osoby, które dostały się do Akademii mogły stworzyć wspaniałą grupę, a nawet nawiązać przyjaźnie. To sprawiło, że nauka była przyjemniejsza, bo wspólnie się motywowaliśmy i pomagaliśmy sobie nawzajem. Mieliśmy szkołę współpracy z innymi, a to jest ważne w pracy w IT, szczególnie, że pandemia trochę to uniemożliwiała – komentuje uczestniczka wcześniejszej edycji. Wszyscy, którzy skończyli Akademię zgodnie twierdzą, że był to bardzo dobrze zainwestowany czas, który zaprocentował możliwością rozwoju zawodowego w jednej z największych firm z branży IT na świecie.

Rekrutacja do Akademii odbywa się poprzez stronę www.pracawmotoroli.pl
i potrwa do 19 sierpnia. Tam też kandydaci znajdą wszelkie szczegółowe informacje na temat projektu, w tym regulamin i program Akademii.

Dodatkowych informacji udziela:
Dagmara Kaczmarek, Motorola Solutions
e-mail:

O firmie Motorola Solutions
Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie naziemnej łączności ruchomej, zabezpieczeń wideo
i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania
i wsparcia, tworzą najbardziej zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a przedsiębiorstwa zachowują produktywność i bezpieczeństwo. W firmie Motorola Solutions wprowadzamy nową erę w bezpieczeństwie publicznym i ochronie. Więcej można się dowiedzieć na stronie www.motorolasolutions.com.

Najnowsze

Zobacz również