Changpeng „CZ” Zhao mówi, jak halving wpłynie na cenę BTC

kryptowaluty, bitcoin

Changpeng „CZ” Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat nadchodzącego halvingu bitcoina. Wyjaśnił, że cena bitcoina nie podwoi się natychmiast po halvingu, a nowe ATH pojawi się dopiero rok po tym wydarzeniu.

CZ mówi o znaczeniu halvingu

Dyrektor generalny Binance przekazał nam, co myśli halvingu bitcoina. Wyjaśnił, że przed halvingiem oczekiwania co do wpływu tego wydarzenia na rynek kryptowalut będą rosły, a media będą poświęcać temu tematowi coraz więcej miejsca. CZ stwierdził, że w miarę zbliżania się halvingu „będzie coraz więcej rozmów, wiadomości, niepokojów, oczekiwań, szumu, nadziei itp.”.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Jednak zdaniem CZ to nastawienie ulegnie zmianie po halvingu. Przewiduje bowiem, że cena bitcoina „nie podwoi się z dnia na dzień”, a opinia publiczna będzie pytała, dlaczego kurs nie zmienia się zgodnie z ogólną narracją mediów. Dopiero rok po halvingu cena bitcoina osiągną nowe ATH, a ludzie nadal będą szukać przyczyny takiego rozwoju sytuacji. „Ludzie mają krótką pamięć”, dodał CZ.

Inne prognozy

Zhao nie jest jedyną znaną osobą z rynku kryptowalut, który wierzy, że halving spowoduje wzrost ceny bitcoina ze względu na zmniejszenie podaży nowych coinów dostępnych na rynku i inne czynniki. Raport przygotowany przez analityków Blockware Solutions sugeruje, że halving może spowodować znaczny wzrost ceny bitcoina, nawet do 420 000 dolarów.

Pantera Capital, fundusz hedgingowy skupiony na kryptowalutach, również przewiduje wzrost ceny po halvingu. W sierpniu firma stwierdziła, że zdarzenie polegające na obniżeniu nagrody może spowodować wzrost kursu BTC do 148 000 dolarów.

Istnieją jednak również inne opinie na ten temat. W lipcu doświadczony trader Peter Brandt stwierdził, że ewentualne zatwierdzenie ETF-u BTC i kolejny halving kryptowaluty nie będą żadnym wydarzeniem prowzrostowym.

Obecnie 1 BTC kosztuje 27 200 USD, co oznacza spadek ceny o ok. 1,5 proc. w skali i doby i tygodnia.

O wiele gorzej sytuacja wygląda na rynku etheru. 1 ETH kosztuje 1572 USD, co oznacza spadek o 5 proc. w ciągu tygodnia i ok. 1 proc. od wczoraj.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments