Biznes w czasach kryzysu [VIDEO]

200

Gościem Cezarego Andrzejczyka był Piotr Mazur, wiceprezes Software Development Academy – największej w Europie Środkowo-Wschodniej akademii programowania. Jak adaptować, optymalizować i rozwijać biznes w czasach kryzysu? Czy epidemia koronawirusa może być szansą na zmianę ścieżki zawodowej i przebranżowienia? Jak efektywnie inwestować w siebie w czasie kryzysu? Odpowiedzi w rozmowie.

Nasz świat będzie inni

Nasz gość podkreśla, że cały rynek wyjdzie z obecnego kryzysu wzmocniony – zwłaszcza chodzi o rynek cyfrowy. Jego zdaniem ten kryzys nauczy niejako wiele osób korzystania z e-sklepów. – Digitalizacja będzie postępowała – dodaje.

Mało tego, Mazur uważa, że ten kryzys jest wielką szansą i może zostać spuentowany skokiem technologicznym.

Więcej dowiecie się z poniższego video.

Software Development Academy

Historia Akademii sięga 2013 roku, kiedy to obecny Zarząd – Michał Mysiak i Piotr Mazur – borykał się z problemem znalezienia programistów do firmy, z którą wtedy współpracował. Rozwiązanie które przyszło im do głowy było początkiem firmy. W tamtym momencie nie spodziewali się, że po kilku latach ich pomysł przemieni się w międzynarodową firmę, która w krótkim czasie osiągnie spektakularny sukces w Polsce.

Misją firmy było przede wszystkim kształcenie kadr dla branży IT, a przez rosnącą liczbę wakatów na stanowiska programistyczne w całej Europie w 2017 roku firma postanowiła rozpocząć działalność w Rumunii, na Litwie i w Estonii. W kolejnych latach SDA kontynuowała ekspansje w kolejnych państwach Europy. Obecnie firma działa w 10 krajach. Przez jej mury przewinęło się ponad 6 500 kursantów z całej Europy, których edukowała kadra prawie 600 trenerów.

Oficjalnie pod nazwą Software Development Academy nauczamy programowania od 2015 roku. Wcześniej firma funkcjonowała jako Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych i realizowała kursy programowania we współpracy z trójmiejskimi Urzędami Pracy. SDA ma ambitne plany wejścia na rynki kolejnych państw w Europie i na bliskim Wschodzie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments