Bitcoin nie cieszy się poparciem elit, ale zwykli ludzie napędzą jego adopcję

Udostępnij

Cointelegraph przygotował relację ze Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos w Szwajcarii. Reporter Joseph Hall próbował rozmawiać ze światową elitą nt. kryptowalut. Efekt?

Nie chcemy rozmawiać nt. BTC!

Okazało się, że goście WEF nierzadko odmawiali rozmów przed kamerą. Mieszkańcy Davos okazali się jednak kryptoentuzjastami. Przykładowo, Irina Heaver, prawniczka zajmująca się kryptowalutami, powiedziała Cointelegraph, że bitcoin to „wolność”. Dodała, że zauważa, że coraz więcej osób dokonuje transakcji za pomocą kryptowalut.

Uczestnicy WEF z Indii wyjaśnili, że „młodsze pokolenie jest o wiele bardziej ciekawe bitcoina i kryptowalut”.

– Potrzebne są pewne przemyślenia i działania, aby [kryptowaluty] było bardziej zrównoważone – dodali.

Adopcja BTC

Jednocześnie firma Blockware Intelligence twierdzi, że globalna adopcja bitcoinów ma osiągnąć poziom 10%. Kiedy? Już w 2030 r.

szystkie przełomowe technologie mają podobny wykładniczy wzór krzywej S, ale […] nowsze technologie sieciowe są nadal przyjmowane znacznie szybciej niż oczekuje rynek

– czytamy w raporcie firmy, która zajmuje się miningiem.

Z punktu widzenia konsumenta, wcześniejsze technologie były związane z wygodą i wydajnością: zaadaptowanie samochodów pozwoliło przejechać trasę szybciej niż za pomocą konia i powozu, zaadoptowanie telefonu komórkowego pozwoliło na wykonywanie połączeń bez pomocy telefonu stacjonarnego

– dodano.

Dzięki bezpośredniej, motywowanej finansowo adopcji bitcoina powstaje teoria gier, w której najlepszą reakcją każdego jest właśnie adopcja bitcoina

– napisano

Wskazano, że w adopcji BTC liczy się efekt sieciowy.

Na przykład, gdybyś był jedynym użytkownikiem Twittera, czy miałoby to jakąkolwiek wartość? Nie miałoby. Więcej użytkowników sprawia, że ​​te technologie są bardziej wartościowe.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również