Badanie popularności partii politycznych

posłowie

W dniach 14-17 października 2022 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 30,6% respondentów. Tak niskie poparcie koalicja rządząca notowała po raz ostatni we wrześniu 2021 roku. Oznacza to, że różnica w poparciu dla Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej ukształtowała się na rekordowo niskim poziomie niespełna 5 punktów procentowych, przy poparciu dla KO na poziomie 26,0%. Polska 2050 zdobyłaby uznanie 10,8% badanych.

Do sporych przetasowań doszło na dalszych miejscach. Konfederację poparłoby 7,5% ankietowanych, a PSL z wynikiem 6,8% wyprzedziłoby Lewicę, którą wskazało 6,5% badanych. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Prawie 9% badanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować. Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach 43,1% ankietowanych odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a kolejne 15,9% „raczej tak”, co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 59,0%.

Badanie popularności partii politycznych

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 14-17.10.2022, na ogólnopolskiej próbie 1081 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments