Amazon zapowiedział właśnie otwarcie nowego centrum logistycznego w Polsce. To ma powstać w Świebodzinie. Ponoć ma zatrudniać ponad tysiąc pracowników.

Amazon nadal inwestuje w Polsce

Amazon potwierdził już plany otwarcia nowego centrum. To ma powstać jeszcze w 2021 r. w Świebodzinie. Warto dodać, że to już dziesiąte takie centrum logistyczne firmy w Polsce.

Spółka chce zatrudnić tysiąc osób. Głównie do prac związanych z kompletowaniem, pakowaniem i wysyłaniem klientom zamówień, które zawierają małe przedmioty (np. elektronikę, biżuterię itd). W obiekcie zastosowane zostaną też innowacyjne technologie Amazon Robotics. W tym przypadku chodzi o 3 tys. robotów, które wspomogą ludzkich pracowników.

Wiadomo już, że wystartowała rekrutacja na wiele nowych stanowisk. Amazon zatrudni w między innymi: inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów ds. BHP i finansów oraz menedżerów operacyjnych.

Ile płaci Jeff Bezos?

Płace pracowników poziomu początkowego zaczynają się od 20 zł brutto za godzinę, a liderów zespołów od 25 zł brutto za godzinę. Do tego zatrudnionym osobom przysługiwać będą też dodatkowe miesięczne premie w wysokości do 15 proc., które będą uzależnione jednak od frekwencji indywidualnej i wyników zespołu. Do tego dochodzą i inne benefity obejmujące prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach i wiele innych dodatków, np. możliwość skorzystania z programu „Postaw na Swój Rozwój”.

Przypomnijmy, że Jeff Bezos pozostaje dziś nadal najbogatszym człowiekiem na świecie. Znajduje się na szczycie indeksu Bloomberga. Jego majątek wyceniono ostatnio na kwotę około 190 miliardów USD. Wyraźnie widać, że jego firma technologiczna bardzo zyskała w okresie pandemii, ponieważ lockdowny i inne tego typu ograniczenia niejako wymusiły na ludziach dużo częstsze robienie zakupów za pomocą sieci.

Bloomberg poinformował, że łącznie Bezos i Elon Musk, który depcze szefowi Amazona po piętach, jeśli chodzi o zarobki, zarobili około 217 miliardów USD i to w ciągu tylko ostatnich 12 miesięcy. Jak łatwo wyliczyć, mogliby wspólnie wysłać do 100 mln Amerykanów czeki o wartości 2000 USD.

Poprzedni artykułRevolut traci konto w złotych
Następny artykułZwycięzcy i przegrani rynku nieruchomości
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments