Allegro zatrudni do 950 osób i otworzy nową siedzibę w Poznaniu

Udostępnij

AllegroGrupa Allegro planuje zatrudnić w tym roku do 950 osób, poinformował Marcin Gruszka z biura prasowego firmy. Allegro planuje także zmienić siedzibę – w II kw. 2021 r. ma zostać otwarty biurowiec w Poznaniu, w którym Allegro będzie najemcą (z 26 tys. m2 powierzchni biurowej brutto), jak podała firma doradcza Cresa, która reprezentuje najemcę.

„W tym roku @Allegro_Group planuje zatrudnić nawet 950 osób. Ja tylko powiem, że warto, bo to niezwykle ciekawa firma rozwijająca się w ultra tempie, dlatego #dobrzetubyć” – napisał Gruszka na swoim profilu na Twitterze.

Gruszka zamieścił też zdjęcia przedstawiające, jak będzie wyglądać siedziba Allegro w Poznaniu.

Jednocześnie firma Cresa podała, że pod koniec ub.r. Allegro podpisało umowę najmu 26 000 m2 powierzchni biurowej brutto (24 600 m2 powierzchni najmu netto) w kompleksie Nowy Rynek w Poznaniu, którego deweloperem i generalnym wykonawcą jest Skanska. Kontrakt ma możliwość dalszej ekspansji do 29 700 m2. Jest to największa transakcja w historii rynku poznańskiego.

„Tym samym Allegro wynajęło w ubiegłym roku łącznie 44 300 m2 powierzchni biurowej (oprócz siedziby w Poznaniu, firma wynajęła nowe biura w Fabryce Norblina w Warszawie o powierzchni 16 200 m2 i w Centrum Biurowym Lubicz w Krakowie o pow. 2 100 m2), co jest jednym z największych najmów w Polsce” – czytamy w komunikacie.

Allegro ma swoją siedzibę w Poznaniu, a biura w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie. Obecnie firma zatrudnia ponad 2 500 osób, podano w materiale.

„Allegro rozwija się w niespotykanym tempie. To wiodąca firma z branży e-commerce, która odniosła spektakularny sukces. Cieszę się, że wraz z zespołem mogłem reprezentować Allegro w procesie zmiany siedziby głównej w Poznaniu oraz biur w Warszawie i Krakowie. Procesy relokacji firma rozpoczęła z ponad dwuletnim wyprzedzeniem, dzięki czemu mieliśmy czas na dokładną weryfikację ofert, dostosowanie warunków umów do potrzeb klienta oraz zabezpieczenie jego interesów, wraz z możliwością dalszej ekspansji. Wszystkie nowe biura charakteryzuje dobrze skomunikowana lokalizacja, duża powierzchnia piętra oraz liczne udogodnienia dla pracowników” – powiedział partner, dyrektor Działu reprezentacji najemców biurowych w firmie Cresa Polsk Artur Sutor, cytowany w komunikacie.

Budynek D, do którego wprowadzi się Allegro, powstaje u zbiegu ulic Wierzbięcice i Wujka. Biurowiec zapewni ok. 39 tys. m2 powierzchni biurowej, a Allegro będzie jego głównym najemcą. Oddanie budynku do użytku planowane jest na II kwartał 2021 r., podano także w materiale.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również