3 duże firmy, które nadal kupują bitcoiny

Mężczyzna trzyma Bitcoina i plik banknotów

W związku z tym, że cena bitcoina utrzymuje się poniżej 30 000 dolarów, niektóre duże firmy gromadzą kryptowaluty.

MicroStrategy

Na początek MicroStrategy, która to firma zajmuje się oprogramowaniem biznesowym. W ostatnich latach była jednym z największych hodlerów BTC. Na dzień 1 sierpnia spółka posiadała aż 152 800 BTC, a w poprzednim kwartale zakupiła 12 800 BTC.

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, często publicznie chwali bitcoina w mediach. Sama spółka wyemitowała nawet obligacje, aby pozyskać gotówkę na zakup większej ilości bitcoinów.

Galaxy Digital


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Kolejną firmą, która kupuje coraz więcej bitcoinów, jest Galaxy Digital – firma zarządzająca aktywami, specjalizująca się w aktywach cyfrowych. Według stanu na kwiecień 2023 r. Galaxy Digital posiadało podobno 8100 BTC i zarządzało aktywami o wartości 2,5 miliarda dolarów.

Marathon Digital Holdings

Wreszcie Marathon Digital Holdings. To kolejna firma, która w 2023 r. gromadziła BTC, ale nie w taki sposób, jak MicroStrategy i Galaxy Digital. A to temu, że jest spółką kopiącą kryptowaluty.

Na dzień 1 sierpnia firma zgłosiła, że posiada 12 964 BTC, co stanowi równowartość około 379 milionów dolarów.

Ponadto Marathon Digital z każdym miesiącem tego roku stopniowo zwiększa swoje możliwości operacyjne, co oznacza, że wkrótce znacznie zwiększy swoje kryptowalutowe oszczędności.

Obecny kurs BTC

W momencie pisania tych słów za 1 BTC należy zapłacić ok. 27 000 USD. Od wczoraj cena spadła o 0,3 proc., ale w skali 7 dni wzrosła o 1,5 proc. Z kolei 1 ETH kosztuje 1675 USD, co oznacza skok o 5 proc, w skali tygodnia. Od wczoraj kurs też podskoczył, ale tylko o ok. 0,5 proc.

Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 47, co oznacza obojętność inwestorów do BTC.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi zaś 54, co także oznacza obojętne podejście rynku do ETH.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments